Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na tomto místě se můžete anonymně ptát na různé dotazy týkající se psychiky v těhotenství, budeme se snažit Vám co nejrychleji odpovědět .

 

Pokud Vás zajímá problematika prožitků ženy v těhotenství, pravděpodobně Vás bude zajímat i problematika porodu a poporodního období :-) To je moc dobře, protože člověk by měl být aktivní a jít ve svém životě do hloubky. Ostatně celé toto životní období je pro každou ženu velkým mezníkem a životním uzlem...

 

A proč Vám toto píši? Nově jsem totiž založila stránky Obejmutí po porodu. Jakožto porodní asistentka jsem si všimla, že se ženám po porodu věnuje málo pozornosti. Vše se točí kolem miminka, ale co žena?

aha.jpg

Pokud Vás zajímají témata jako jak zpracovat svůj porodní zážitek, jak navázat kontakt se svým tělem, co to je kontaktní rodičovství, přírodní podpora zdraví po porodu, sexualita po porodu a další, mrkněte sem: http://obejmuti-po-porodu.cz/

NEBO MŮŽEME BÝT V KONTAKTU I NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/ObejmutiPoPorodu/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

тренажер бубуновского

Huntersit,5. 12. 2019 4:29

Кредитные Карты Альфа Банк

KeithRhync,29. 11. 2019 19:39

Оформить Кредитную Карту Сбербанка Онлайн Заявка Бесплатно

Сумма до 15 000 рублей

Оформить займ онлайн https://vk.com/online_zaim_na_karty

UKP-66 глючит по страшному, а такая классная вещь, казалось бы

DarioMum,28. 11. 2019 11:53


Добрый вечер! Подойдёт ли УКП-66 к данному блоку? - Здравствуйте! По Элтису были проблемы, не уверен в том, что будет качественно работать у вас

dregbedcaster@gmail.com

Jenny,19. 11. 2019 19:09


S'il vous plaît lire et également contacter dr. Ensoleillé si vous avez besoin d'un puissant sortilège d'amour pour résoudre votre relation brisée.
Quand j'étais enceinte de six mois de mon deuxième enfant, j'ai divorcé de mon mari. Depuis que notre premier enfant a été conçu, nous nous disputions sans cesse, elle n’aimait plus aucun amour ni aucune confiance de sa part, alors il a divorcé. Et pendant tout ce temps, j'ai essayé tous les moyens de le récupérer, j'ai également essayé différentes roues magiques dans mon pays de résidence, mais aucune d'entre elles ne pouvait me ramener Tom. Seul le Dr Sunny a garanti une distribution urgente de 48 heures de magie et m'a assuré que mon mari serait à nouveau avec moi. Je vous écris pour vous remercier et vous remercier d'avoir tenu vos promesses et d'avoir utilisé votre talent et votre grande force pour le ramener à la maison. J'étais excité de savoir que vous êtes spécialisé dans la fusion des Amoureux. Merci, monsieur, de m'avoir aidé dans les pires moments de ma vie à être un si grand magicien de la magie et à m'avoir donné la magie de l'amour qui m'a procuré une telle joie dans mon mariage. Mon mari est de retour et je promets de ne plus jamais me quitter. Si vous doutez de ses capacités, croyez-moi. Tu devrais avoir une chance. C'est rentable d'une manière que vous ne pouvez même pas imaginer. Si vous êtes plus fort en ce moment et que vous avez besoin d’un sort d’amour puissant et urgent pour ramener votre gentil dr. Sunny, pour le moment, est la seule solution pour rétablir votre relation ou votre mariage brisés. drsunnydsolution1@gmail.com ou Whatsapp lui au +2349030731985. Merci.

dregbedcaster@gmail.com

cindy,19. 11. 2019 19:08

JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Lydia Gomezová, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete od něj pomoc, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985
Dr.Sunny také léčí:
1. HIV / AIDS
2. HERPES 1/2
3. RAKOVINA
4. ALS (Lou Gehrigova nemoc)
5. Hepatitida B?
6. Pokud chcete otěhotnět

Re: Uzkosti v tehotenstvi

Martina ,18. 11. 2019 1:24

Dobrý den, jsem ve 22tt a odešla jsem od manžela. Neustálý psychický nátlak a ponižování z jeho strany na druhou stranu vyznávání lásky. No prostě manipulace. Dvakrát jsem skončila na nemocenské s krvácením. Manžel si na mě vzal OČR a přitom mě nechal celé dny samotnou. Už jsem nevydržela a odešla k rodičům. Jak se mám, ale s touto situací srovnat? Můžu jen ležet a hlavou se mi honí hrozné myšlenky.

Uzkosti v tehotenstvi

Anonym 23,11. 11. 2019 19:00

Dobry den, dovoluji si psat jako anonym, jelikoz se velmi stydim za to co ted napisi. Pres 5 let jsme se s manzelem snazili o miminko, kdyz se to konecne pomoci ivf podarilo uplne se mi zblaznily myslenky. Jak mi zacalo rust bricho zacala jsem trpet uzkostmi a pocitem, ze to nechci. Cim je bricho vetsi a miminko vic kope je ten pocit silnejsi a silnejsi i kdyz je chtene, ale nezvladam ten pocit tehotenstvi. Pripadam si jak blazen. Pocity prechazi az v panicke ataky. K psycholozce uz chodim, ale to mi nepomaha. Uz se to nekomu stalo? Prijde mi, ze jsem snad jedina s timto problemem a nevim jak ho v hlave prekonat. Prosim pani psycholozku o nazor. Moc dekuji. Jinak jsem v 22tt a obavam se jak to zvladnu do porodu.

dregbedcaster@gmail.com

fatima,10. 11. 2019 2:54


Měl jsem s manželem vážné problémy a vedlo to k tomu, že se přestěhoval do bytu ke svým přátelům. Všechno se zhoršilo, protože se svými přáteli začal chodit do barů a klubů, opil se a omdlel. Vždy mi vyhrožoval po telefonu, kdykoli mu zavolám kvůli špatné radě, kterou mu jeho přátelé dávali. Miluji ho a byli jsme spolu 8 let před náhlou změnou, nemohl jsem otěhotnět a zjistil jsem, že je to moje chyba. Byl jsem tak smutný a frustrovaný až jednoho dne jsem procházel internet a viděl jsem lady, která sdílela svědectví o mocném kouzelném kouzlu DR, SUNNY, které jí pomohlo přivést jejího manžela zpět kouzlem, takže jsem se rozhodl to dát taky vyzkoušejte a kontaktoval jsem DR. SUNNY e-mailem na drsunnydsolution1@gmail.com a vysvětlil jsem mu všechny své problémy a DR. SUNNY mi řekl, že bych se neměl bát, že mi pomůže vyřešit mé problémy, můj manžel se vrátí domů a DR. SUNNY mi také řekla, že by také mohl udělat kouzlo těhotenství. Také mi řekl, že kouzlo není pro mě škodlivé ani pro mého manžela. Rozhodl jsem se to zkusit a udělal jsem vše, co mi řekl, abych okamžitě udělal a udělal pro mě kouzlo. O dva dny později se můj manžel vrátil domů a omluvil se, že mu bylo líto, co mě to stálo, a teď jsme šťastní a šťastně žijeme spolu. O dva měsíce později jsem si uvědomil, že jsem těhotná. Jsem teď opravdu šťastný, protože už nevím, co říci, ale pokud jste tam venku, číst to a mít stejný problém se vztahem nebo máte potíže s otěhotněním manžela nebo přítele nebo problém jakéhokoli druhu, který je mimo lékařská síla, prosím, kontaktujte DR, SUNNY na jeho e-mailu je: drsunnydsolution1@gmail.com nebo Whatsapp ho +2349030731985 a být 100% jistý, že má řešení vašich problémů.

dregbedcaster@gmail.com

Lydia,30. 10. 2019 18:23

JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Lydia Gomez, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usměju. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi po dobu jednoho roku Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985
Dr.Sunny také léčí:
1. HIV / AIDS
2. HERPES 1/2
3. RAKOVINA
4. ALS (Lou Gehrigova nemoc)
5. Hepatitida B?
6. Pokud chcete otěhotnět

Как разобраться с глюком (УКП-66, UKP-66)

DarioMum,26. 10. 2019 0:42


Где точно знают, подойдет мне УКП-66 или нет?

hi guys i am new on web

rardmiz,25. 10. 2019 2:25

hi :) bross :)

Partner pije

Tereza,26. 9. 2019 15:48

Dobrý den,

nevím, zda vůbec ještě dostanu odpověď, ale zkouším to. Jsem s přítelem půl roku, po dvou měsících jsem neplánovaně otěhotněla. Rozhodli jsme se, že si miminko necháme. Přítel dítě už chtěl, moc se na něho těšil, ale přijde mi, že poslední dobou se bojí čím dál víc, jak to všechno zvládneme. Nastupuje do nové práce, doteď jsem to táhla já, čeká nás rekonstrukce bytu,... A skoro každý den pije. A to tak, že se opije do němoty, pokud ne, tak na mě řve a je na mě zlý. O víkendu se stalo i to, že mě mlátil do zad a praštil do břicha. Vím, že bych měla odejít, na druhou stranu o problémech vždy mluvíme, mluvili jsme i o tomhle a říkal, že ví, že má problém s pitím. Když jsme se poznali, byl 10 let závislý na pervitinu a já mu řekla, že dokud se z toho nedostane, budeme jen kamarádi. Pervitin již nebere, ale nahrazuje to alkoholem. Myslí si, že když se z pervitinu dostal svépomocí, tak to zvládne i s alkoholem. Chce pomoct jen ode mě, odbornou pomoc odmítá. Já si ale myslím,že je to horší, protože alkohol je dostupnější. Dnes se opět hodně opil a já se bojím jít domů.
Hlavně se chci zeptat, jak moc to ubližuje miminku? Cítím, že se začne hýbat, když brečím (jsem v 15 tt), ale já mu vždycky vysvětlím, co se děje a snažím se ho uklidnit. Může to vést k problémům, příp. i potratu? A je možné, že partner zvládne alkoholismus bez cizí pomoci?
Moc děkuji za odpověď

Re: Partner pije

Eva,5. 10. 2019 21:21

Dobrý den, paní Terezko,
děkuji Vám za Vaši zprávu, určitě není lehké být ve Vaší situaci a je moc dobře, že jste to dokázala popsat. To je vždy první krok. Není to snadné a člověk může mít pocity studu, strachu, viny a obav, co bude dále.
Víte, dle mého názoru, není Vaše situace vůbec jednoduchá a bude od Vás vyžadovat vždy velké odhodlání, ať se rozhodnete pro jednu ze dvou variant. Jedna varianta je zůstat s partnerem a pokusit se nastolit léčení, druhou variantou je, že partnera opustíte a budete v těhotenství bez většího kontaktu s ním. Léčení alkoholu je těžká věc. Paní Terezko, asi bych Vám poradila se spojit s odborníkem na partnerské vztahy (partnerská poradna), často bývá poradenství zdarma. Zkuste tam zajít a osobně to probrat. Určitě dostanete více tipů pro komunikaci s partnerem. Také bych ráda podotkla, že alkoholismus lze léčit ambulantně, tedy člověk nemusí být hospitalizován, ale to už je rozhodnutí Vašeho partnera a ne Vaše, i když chápu, že Vás se to dotýká. Vy musíte myslet teď primárně na sebe a své miminko. A zde buďte nekompromisní! Setrvávání v tomto prostředí je pro Vás jednoznačně škodlivé. Zkuste si se svým partnerem promluvit, pokud se nezmění, doporučuji být raději sama, ale v prostředí, kde není násilí a strach. Nikde není psáno, že pokud se partner nevyléčí ze závislostí a nedá svůj život dohromady, nemůžete se k sobě vrátit. Vy teď ale nemůžete žít jeho život. On se musí za sebe postavit a čelit zodpovědnosti. Alkoholismus je pro něj pravděpodobně únik ze zodpovědnosti a to, že má být tatínek ho nyní spíše stresuje, než přináší radost. Možná bude dobré mu vše říci a nechat ho být, neucítí takový tlak na situaci a to ho možná donutí se nad sebou více zamyslet. Držím Vám moc palce, nic nevzdávejte, bez výčitek se dejte na první místo se svým miminkem. Vy teď za svého partnera nemůžete bojovat, to musí sám. On si vše musí srovnat v hlavě...Eva

Nenávist vůči světu

Nessie,14. 7. 2019 2:57

Dobrý den,
Po přečtení dalších příspěvků jsem si značně oddechla, že nejsem jediná, kdo cítí v těhotenství nenavist (počínající 4 měsíc). Jen jsem zde nenašla nikoho, kdo by nenáviděl celý svět, stejně jako já. S miminkem v bříšku jsem zůstala sama, chlap když zjistil, že jsem těhotná, okamžitě ukončil tříletý vztah. Překvapivě k otci dítěte žádnou nenávist necítím, naopak, když mi nějaká kamarádka řekne, že je to lump (zašuk** si to ano, starat se, to ne), tak ho okamžitě začnu bránit. Poslední cca tři týdny ale nenávidím celý svět, nenávidím i sama sebe, nenávidím svůj život... . Mnoho let jsem se léčila ambulantně na psychiatrii s těžkými depresemi, úzkostmi a kvůli dvojnásobnému pokosu o sebevraždu (poslední pokus cca 3 roky zpět). Postupně se má psychika lepšila, až mi paní doktorka dávala pouze nejnižší Zoloft 1 - 0 - 1 s tím, že i ten časem vysadíme úplně. Než se plán stihl naplnit, otěhotněla jsem a paní doktorka vysadila snižováním úplně i Zoloft. Teď jsem teda cca 3 měsíce bez antidepresiv. Dvakrát za těhotenství mě přepadla silná deprese, se kterou jsem samozřejmě musela bojovat bez léků, no teď ta nenávist vůči všemu a všem i bez zjevných důvodu. Velmi mě to unavuje, vyčerpává, tak se raději straním lidem. Obávám se, že tímto stylem brzy přijdu o hrstku kamarádů, které mám.

Re: Nenávist vůči světu

Eva,16. 7. 2019 9:16

Dobrý den, paní Nessie,
děkuji Vám za Vaše psaní. Jsem ráda, že Vám tato poradna dává možnost hledat odpovědi na svoje otázky. Přemýšlela jsem, že jí již zruším...
Co se týče Vaší situace, ráda bych Vám doporučila co nejdříve opět navázat spojení se svojí lékařkou psychiatričkou. Určitě bude potřeba se vrátit k nějaké terapii - psychoterapii či i farmakologické terapii pomocí antidepresiv. V těhotenství existují preparáty, které se mohou bezpečně užívat, nemusíte se toho bát! Určitě bych Vám nedoporučovala být bez léčby, zvláště pokud máte za sebou těžké deprese a také pokusy o sebevraždu. Toto jsou velmi nebezpečné stavy. Těhotenství je samo o sobě období životní krizí, protože se pro ženu hodně věcí mění - nová životní role, role matky. Obavy, zda to žena zvládne, jaká bude matka atd. Zvláště pak, pokud nemáte partnera, který by s Vámi těhotenství sdílel, je možné, že pro Vás pocit zodpovědnosti a změny bude o to silnější. Na druhou stranu je však těhotenství také krásné období objevování nového, navázání hlubokého pouta s maličkým miminkem v bříšku a šance na nový život, pro někoho nalezení smyslu života... Těhotenství a zvláště pak poporodní období je náročné pro tělo i hormonálně ve smyslu velkých hormonálních změn. Proto Vám ještě jednou doporučuji být v kontaktu s odborníkem. Není to žádná ostuda, je to v pořádku. Také bych Vám doporučila vyhledat si svojí porodní asistentku, která Vám jemnou cestou pomůže nacházet cestu k sobě samé, ke svému miminku a připraví Vás na porod a poporodní období. Můžete se podívat na stránky Unie porodních asistentek wwww.unipa.cz, kde je sekce pro rodiče a zde je mapa porodních asistentek. Paní Nessie, držím Vám palce, ať vše zvládnete :-). Určitě nemusíte na vše být sama. Je moc dobře, že sdílíte své pocity. Mějte se moc hezky, Eva

Dcera

Erika,14. 6. 2019 0:47

Dobrý den,
píši kvůli své dceři. Je jí 28 let,je to inteligentní, vzdělaná, samostatná žena, je rok a půl vdaná po 11letém chození, po umělém oplodnění cěkají v srpnu dítě. V 1 trimestru se dcera od manžela odstěhovala, že není šťastná, asi po týdnu se na nátlak rodiny a kvůli zhroucení manžela vrátila, nyní se odstěhovala znovu, že není šťastná a nevidí v manželství budoucnost, chce být s dítětem sama. Nechápu to, jestli až tak můžou fungovat hormony nebo je opravdu někde problém? Děkuji za odpověď.

Re: Dcera

Eva,21. 6. 2019 11:12

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Chápu, že se trápíte chováním dcery, ale je dobré do toho nezasahovat. Je to její rozhodnutí, které je určitě reakcí na těhotenství. Sama píšete, že dcera je v prvním trimestru těhotenství. V tomto období si Vaše dcera musí teprve zvykat na to, že je těhotná. Někdy je reakce i tzv. únik. Někdy tlak od partnera je příliš velký a dcera potřebuje svůj posvátný čas a klid. Zkuste toto pro svojí dceru udělat i Vy... dejte jí čas si v klidu prožít toto období, přemýšlet o všem. I když její chování není logické, vychází z jejich pocitů a potřeb. Někdy se ženy potřebuji stáhnout více do sebe a mít dost času... Ideální by bylo, kdyby toto udělal pro ženu i její partner. Asi se mu to bude hůře chápat, protože to není běžné, ale když to dokáže - dát jí prostor, respekt bez nátlaku, je šance, že se k sobě vrátí... Držím moc palce, Eva

Alice

Deprese,22. 11. 2018 23:38

Dobry den.S manzelem jseme 11 let a pods.nekolik IVF a ted po 4 letech se nam konecne zadarilo...jsem v 7 mesici tehotenstvi....manzel byl nadseny ze cekame rodinu a ja byla stasna!!!ale posledni mesic byl divny,pak mi rekl ze si s nekym pise to me srazilo....a nakobec nas opustil ze potrebuje cas ( bydli u kamarad)! Ale ze malou miluje a ze miluje i me ,ze mu chybime a je mu smutno ale ze potrebuje cas ktery jsem mu dala ,jelikoz chci zachranit nasi rodinu a porad ho miluji!!! Ale jsem s toho spatna nejim,boli me bricho,nespim mam ubytek na vaze ....vubec si nevim rady !!!!jak mam pokracovat dale?

Re: Alice

Eva,23. 11. 2018 20:29

Dobrý den, paní Alice,
je dobře, že jste se v první řadě ze svého problému vypsala. To se vždy, alespoň trošku, uleví. Moc mne mrzí, že musíte řešit takovýto problém... ale je to prostě tak a smlouvání se situací nepomůže. Víte, musím se přiznat, že za poslední roky se s podobnými situacemi, coby porodní asistentka, setkávám bohužel čím dál častěji. Nevím přesně, proč to tak je - že muž opouští svojí těhotnou partnerku či ženu záhy po porodu a to i po dlouhodobém vztahu. Myslím si, že to je nemožností si tuto situaci vyzkoušet. Realita prověřuje vztah a zralost každého člověka. Někdy se stane, že muž se nové realitě nepřizpůsobí, i když to třeba plánoval. Najednou zjistí, že je pod tlakem žít život jinak a že to vlastně tak nechce... Chce například dále cestovat, mít čas pro sebe. Vím, asi to zní pro Vás nepochopitelně, ale něco na tom asi bude. Musím připomenout, že já nejsem psycholog, proto moje postřehy berte trošku s nadhledem. Určitě bych Vám chtěla poradit, ať své trápení dále řešíte. Obrovský stres, kterému čelíte negativně ovlivňuje Vás, ale i miminko v bříšku a potažmo například ohrožení i termínového porodu (nadměrný stres může vyvolat i předčasný porod). Zkuste se sama zamyslet, kdo a co by Vám mohl pomoci. Určitě mne napadá v první řadě třeba Vaše maminka či kamarádka... zkusit se vypovídat, schoulit do bezpečí. Na Vašeho partnera bych nijak netlačila, ale domluvila bych si s ním nějaký termín, kdy si o celé situaci promluvíte... když budete Vašeho partnera nutit do něčeho, o čem není přesvědčen, většinou je to kontraproduktivní. I Váš partner si musí na rodičovství zvyknout... přemýšlet o tom. Možná by ho mohla inspirovat mužská komunita v Lize otevřených mužů... ti se hodně zabývají tématy otcovství atd. Paní Alice, zkuste zapřemýšlet například na vyhledáním i psychologické pomoci. Velmi Vám mohu doporučit například psycholožku Evu Labusovou, která má velké zkušenosti a je velmi empatická, milá. Určitě by s Vámi mohla pracovat po skypu či později by mohla mluvit i s Vaším partnerem. Moc Vás pozdravuji a držím palce, ať se vše brzy ustálí a je v harmonii. Nezapomínejte mluvit se svým miminkem, ať se cítíte jakkoli. Eva

Deprese

Lenka,13. 10. 2018 15:31

Zdravim chci se zeptat jsem ve 30tydnu tehotenstvi a prisli na me silene deprese mam strach ze nemam vse koupene pro dite ze budu rodit drive a nic nestihneme pripravit taky se bojim porodu...porad se mi neco nelibi jsem naladova a casto brecim snazim se prestat a myslet na malou ale nejde to zadrzet prijde mi ze me nikdo nechape hrozne me stve kdyz se me pritel pta proc brecim protoze ja to nevim bojim se ze nebudeme fungovat jako rodina bojim se ze jsme kazdy jiny ja jsem sileny puntickar a on se to snazi respektovat ale kdyz nekde zapomene neco co nekde nepatri tak uz je zle jsem na nej zla a pak me to hrozne mrzi rikam mu to ale deje se to casto...ja uz nevim co mam delat bojim se ze male ublizuju tim jak porad brecim nic se mi nechce delat jen sedim a koukam do blba nemam si s kym o tom promluvit poradite mi co mam delat? Dekuji